Srbsko - vnitrozemský Dunaj

Poznávání nových revírů... krása.

            Dunaj se svými přítoky nabízí stovky a stovky kilometrů živé a tekoucí vody bez jediné příčné překážky. Pro RYBÁŘE není co dál vysvětlovat a lákat a objasňovat. Migrace ryb za rozmnožováním do záplavových ramen a rozlivů, migrace ryb za potravou, sezonní migrace z tisíce a jednoho důvodu. Každoroční několikeré změny profilu dna, břehů, miliony tun potopených stromů - ráj který u nas bohužel už neexistuje

               V následujících dvou odstavcích se pokusím zájemce odradit od rybaření na velkých neregulovaných řekách. Beztak bude na chatě nával =)

            Rybaření na takových vodách je jen pro rybáře. Moderní rychlovaření chytači ryb by z takového rybaření dostali psotníček. Ani metr vody v klidu, žádné sezení u nahozených udic týden na zadeli. Když náhodou najdeš flek kde by se event. dalo, do 20 min. zjistíš, že se stejně nedá, protože máš na vlasci 2-3kg drti unášené vodou... Takžemakže - pěkně aktivní rybolov prakticky výhradně z lodí. A po půldenním/polonočním přejíždění a házení se vyplazíš polomrtvý z lodi a upadneš do pelechu... Břehy jsou skoro všude vesměs vysoké a nepřístupné, proud silný, voda unáší bambilion všeho možného i nemožného staletých stromů včetně. Zakotvíš pitomě a mýdlo končí. V noci pojedeš z vody k chatě jako debil a skončí i ručník... A ano, každý rok zařve vesměs kvůli vlastní tuposti a ignoranství xy osob na Dunaji a vlévajících se velkých řekách.

Ještě Tě nepřešla chuť? Jedeme dál...

          Jsou dny a nebojím se říci i týden, kdy ukecat ve vodě cokoli šupinatého a velikostně smysluplného k záběru je fakt za trest... Jsou to TY dny, kdy máš chuť zabít loď, zabít motor, zabít kanystr s benzínem, zabít pruty s navijáky, zabít i voblery a gumy a nakonec rozmontovat i sám sebe.  Prostě ''ZNÍIIČÍIIT KRRRRRTKA''. A sbalit se a odjet domů, protože ryby v té vodě prostě NEJSOU (ehmehm...). Přesně v tom okamžiku obvykle přichází vševědoucné osvícení a definitivní prozření - ''...je to tady vychytaný voe, upa na houno a můžou za to rybáři se sítěmi". Se železnou pravidelností toto slýchám 40 roků... vždy a vždy, imrvére stejná písnička. 40 roků tuhle kravinu slýchám... A je to furtumfurt stejná a omračujícně megaobří HROZNĚ HROZNÁ A SRAŠNĚ SRAŠNÁ !!!KRAVINA!!! Únavná a otravná. Dlužno říci, že už to ani nikomu nevyvracím. Ryby tam totiž samozřejmě jsou. A jsou jich tam obrovská mračna. Pro nás prakticky nepředstavitelné počty. Chovný rybník hadr. Jenže zrovna tak je tam neskutečné množství žrádla pro ryby. Tyhle řeky jsou totiž ŽIVÉ. A TO NAVZDORY 200 LETÉ ÚPORNÉ LIDSKÉ SNAZE TYHLE ŘEKY ZABÍT. Nejsou totiž zničené příčnými překážkamí, na rozdíl od našich polovyschlých soustav ''rybníků'' ve stylu splav, jez, bubny, klapka, stavidla, splav, jez, bubny, klapka, stavidla, splav, jez bubny, klapka, stavidla - a helemese, támhle jsou náhodou dva jezy za sebou. Už dávno jen z neznalosti podstaty věci tyhle doničené zbytky řek ze setrvačnosti ještě stále nazýváme řekami.

               Ještě Tě nepřešla chuť? Fajn, jsi nadějný =)

         Pro kapraře - lze si z lodě najít a zakrmit místo a doufat, že Tě nikdo s podobnými sklony náhodou nesledoval a druhý den nenajdeš svůj zakrmený flek obsazený.

           Okok, místo máš, přikrmíš a čekáš. Nic nového pod sluncem. Jen je to v lodi a hází se výhradně po proudu. Tento způsob rybolovu podléhá ze všech nejméně vlivům kolísání hladiny, vlivu počasí, vlivu líhnutí se potravy a vlivům nálady opičích hlav ve vedení České Pošty, Českých Drah atp.

           Jednoznačnou nevýhodou je spotřeba krmiva. Spotřeba je tak velká, že se může na první pohled jevit jako zcela nesmyslná. Ale není tomu tak. Krmí se kuku. A krmí se fest. 30kg denně žádná míra, 50 kg vařené lepší. Na druhou stranu kuku tam stojí nulanulaprd a vaří se na ohni v kotlíku, takže vlastně houby zle. Tedy až na otročinu natahat ta kila denně do lodi a vykydat je na místě do vody. A to celé pokud možno tak, aby Tě přitom nikdo neviděl. Což je samolitr docela těžká písemka =)))

           Jednoznačnou výhodou ale je, že kapry nabeton chytíš. Nabeton. Néeeegzistuje aby's nechytil. Druhá věc je velikost ulovených a jak se dobrat k mackům. A úplně největší oříšek je vyeliminovat pro kapraře dosti otravné stříbrňáky. Ale s tím by si kaprař měl umět poradit. Co se bolelízu týká - zabte mne ale nemám potuchy. Sám na bojlí nechytám a představa, že se ptám místňáků jak a kde nakrmit koulemi řekněme za Kč 100,-/kg (tedy cca € 4,-/kg)je mírně řečeno příšerná. Pravděpodobnost, že bych okamžitě a střelhbitě dostal jednudvě po tlamě a nádavkem by mne nakopli do prdele s rozběhem, se limitně blíží 100%, vzhledem ke skutečnosti, že místní vydělávají cca € 500,- /měsíc. A to pěťo vydělají pouze za předpokladu, že mají nějakou práci a hlavně ŽE ZA NÍ SKUTEČNĚ DOSTANOU ZAPLACENO... Ale asi by se dalo i s bojlema něco vydumat. Uvidíme časem.

           Pro plavačkáře - RÁJ. Kdykoli, jakkoli, cokoli. Tečka. Hovadské Parmy, tuny Tloušťů, megajeseni (viděl jsem namouduši na psí uši kusy přes 5 kilo), malí Boleni, dvoukiloví Perlíní, dvoukilové Plotice, dvoukiloví stříbrňáci, sumíci vednevnoci... prostě cokoli... Pokud víš která bije a jak dostat krmení ke dnu jsi vítěz. Jako jediný způsob se dá praktikovat v pohodě i ze břehu vsedě. Jen to chce relativně bytelné náčiní a delší klacky než je zvykem u nás. Výborná je dlouhá a tuhá boloňka. Anebo samozřejmě z lodi, ideálně s kolečkem. Tak či onak - zachytáte si skvěle bez ohledu na na cokoli... Má to ale jeden háček - je potřeba přivézt si nástrahy zdomů v chladicím boxu. Na místě není k dostání kromě zákl. ryb. potřeb ani Ň. Nejblíž od oka asi 30km od chaty.

              Pro fídraře - nemá vůbec smysl o tomto uvažovat. Proud jak sviň. Ale hlavně PROČ TO DĚLAT??? 101% ryb tam nepotkalo háček. A ty co se s rybářským háčkem potkaly... rozhodně o tom nabeton nevyprávěly. Na pánvi s ostatními rybami nepokecáš.

              Pro vláčkaře - ze břehu voser jak noha a i dosti ztrátový podnik. Vyjma případu že je velká voda a Ty jsi Vinetů. Pak je sranda zaručená. Prodereš se roštím - !!!POTICHU!!! - a chytaš v bordelu pod nohami. Celkem mazec =))). Ale to je jen pro odolné mladé zdatné a nadšené jedince. Párkrát se mě zamlada takové chytání poštěstilo, Nezapomenu nikdy...

            Njn... zase ta blbá loď. Co já furt na těch lodích vidím, nevíte někdo?

Chata na Dunaji

  •  V PATŘE DVĚ MALÉ ODDĚLENÉ LOŽNIČKY SE DVĚMA POSTELEMI (lze přidat spaní pro dítě/děti na úkor pohodlí)
  • V PŘÍZEMÍ KUCHYŇKA, JÍDELNÍ STŮL, GAUČ A SEZENÍ, SPRCHA A WC
  • K CHATĚ JSOU LODĚ S MOTORY. MOTORY I LODĚ BUDOU RŮZNĚ OBMĚŇOVÁNY, ZÁLEŽÍ AŽ SE UKÁŽE CO BUDOU LIDÉ UPŘEDNOSTŇOVAT. ZATÍM TAM JSOU DVĚ S 25HP (BOHATĚ NA CHATĚ, RYCHLÍKY DOSTATEČNÉ) A URČITĚ BUDOU VŽDY K DISPOZICI ALESPOŇ 2 MALÉ GUMÁKY S 5HP PRO INDIVIDUALISTY. Pokud si budete chtít přivézt svou loď/lodě nebo gumák/ky není problém, zaplatíte o     € 50,- méně. Pokud nemáte fakt vymazleného miláčka na kterého jste zvyklí... pečte na to... Nevyplatí se to tahat =)

              Žádný luxus, úplně obyčejná chata. Před chatou je travnatý plac zhruba 15x25m, ohniště, altán na sezení, pícka na venkovní pečení/grilování na ohni. V případě že přijede naráz více než dvě rodinky nebo 4 dospělí rybáři, lze na place před chatou postavit stan/přístřešek/bydlivak a tak podobně. Žádná přehnaná a striktní omezení stanovena nejsou, vše je jen na poctivé domluvě.

                Jediné co je a bude absolutně bez kompromisu - nedělat ožralecký bordel a kravál a obtěžování široko daleko tupou neomaleností. Jestli tyhle sklony máte např. ''protože jsme si to zaplatili tak si budeme dělat co chceme'' - prosím odejděte z téhle stránky někam jinam.

týden s MOT. LODĚMI                                                                                                                                         € 1os 230,-//2os 440,-//3os 660,-//4os 860,-//5os 1.000,-

30+ dní předem                                                                                                                                                      € 1os 220,-//2os 420,-//3os 630,-//4os 820,-//5os 950,-

2 týdny S MOT. LODĚMI                                                                                                                                     € 1os 440,-//2os 840,-//3os 1.260,-//4os 1.640,-//5os 1.900,-

30+ dní předem                                                                                                                                                       € 1os 430,-//2os 820,-//3os 1.230,-//4os 1.550,-//5os 1.700,-

ZA DĚTI DO 10 LET NEZAPLATÍTE NIC.

Za děti od 10 do 18 let mínus 50,- (za dvoutýdenní pobyt mínus 100,-).

STUDENTI RYBÁŘSKÝCH ŠKOL ČR A SK  mínus € 50,- (za dvoutýdenní pobyt mínus € 100,-)..

Děti do 18 let mohou přijet VÝHRADNĚ S RODIČEM ANEBO ALESPOŇ S OSOBOU ZA NĚ ZODPOVĚDNOU  včetně řádně ověřeného papíru se souhlasem od jeho rodičů atd...

Benzín do lodních motorů platí každý soudruh podle svých potřeb courání po vodě. Až ten revír uvidíte na vlastní oko naživo... raději si na benál přišetřete, budete chtít vidět a ochytat co největší kus =)))))))

Předem zaplacené termíny je možno libovolně měnit za jiné momentálně volné. Na druhou stranu - pokud se něco schumelí a nebudete moci jet na vás, jak s nastalou .

Veškeré předplacené a tedy obsazené termíny budu vpisovat sem jakmile budou peníze na účtu. Žádné termíny nebudu zamlouvat. Buď je zaplatíte předem (tím i zamluvíte a trochu ušetříte) anebo můžete doufat, že bude volno až se rozmyslíte =)

Nechtějte po mě onlajn zamlouvací aršík. Nemám na rozhazování za blbosti. Telefonujeme všichni denně tísíckrát kvůli kravinám... Prostě cinkněte navečer jestli máte vážný zájem a všechno vám povím =) Tuhle stránku jakož i reklamu na ně platím ze svého a nejsem žádná cestovka...

Fotogalerie