Bosna - řeka Drina/přehrada na Drině

Zvornické Jezero a Drina

            Krásná nová chata. K dispozici je patro, dvůr a letní kuchyně se skládkem. V případě zájmu větší skupiny (více než 5 dospělých najednou) je možno domluvit se na celé chatě. Majitelé naprosto pohodoví a velice příjemní lidé. Hlavně paní domácí je zlatíčko. A to až do okamžiku, než jí tam začnete něco demolovat/likvidovat. Zejména v případě, bude-li mít tato činnost původ ve vaší pitomosti, lhostejnosti a neúctě k majetku druhých anebo nedejbože z pocitu nadřazenosti. Jakmile toto nastane, paní Naďa vás vesele a s jiskrou v oku sobě vlastní radostně vykostí a namele do klobás takovým fofrem, že ani nestihnete zpozorovat, kamže se vám vlastně zakutálela propiska...


PATRO

             Dvě průchozí zcela oddělené ložničky se širokými a pohodlnými postelemi s možností přidání spaní pro dítě, z ložniček je vstup/východ do chodby a na prosklenou terasu přímo nad vodou, na terase gauč a sezení a příruční minikuchyňka s příruční ledničkou, krásná koupelna a WC

LETNÍ KUCHYNĚ A DVŮR

             Velký bytelný stůl a sezení, veliká grilovací pec, vybavená kuchyňka, travnatý dvoreček s teráskami povalování, opalování, blbnutí pro děti (od vody je plac oddělený plůtkem se zábradlím).

              Celkově je chata velice příjemné místo k bytí, vhodné i pro rodinu s úplně malými dětmi. U chaty bude je zastřešený ''ponton'' s motorem na kterém lze trávit celé dny na vodě pojížděním po přehradě a kus po řece nad přehradou.

               Rybářské lodě s motory - lodě se silnějšími motory k ježdění po řece proti proudu na muškařská místa budou v případě zájmu k užití také. V případě potřeby a zájmu lidí budou k užití i pohodlné rybařké gumáky s menšími motory pro rybářské pojížďky po přehradě.


Cena pobytu za týden s motorovým výletním pontonem od 01.04. do 30.09.:

pobyt 1os € 350,-//2os €680,-//3os €1.020,-//4os €1.360,-//5os €1.650,-

30+ dnů předem 1os € 340,-//2os €660,-//3os €980,-//4os €1.280,-//5os €1.600,-

Cena pobytu za 2 týdny s motorovým výletním pontonem od 01.04. do 30.09.:

vždy týdenní varianta x2 mínus 10% (např. 4os/2 týdny bude cena € 1.224,-)

Zimní pobyty od 01.10. do 31.03.:

Zimní příplatek za topení a větší spotřebu vody a elektřiny + 70,-/týden na všechny varianty pobytu. V případě příjemného počasí v Říjnu tento příplatek nebude účtován.

Ceny za GUMÁKY 5hp/LODĚ 10/15hp za TÝDEN

1ks € 50,-/€100,-//2ks €80,-/€180,-//3ks € 120,-/270,-//4ks 160,-/360,- Možno jakoukoli kombinaci loď + gumák, 2 gumáky loď, 2 lodě + gumák atdatp. - v takovém případě vám cenu domluvím přiměřeně ke stanoveným cenám.

přihlášení k pobytu na policii/osoba € 15,-. Pokud nebudete chtít tratit čas a nervy - € 25,- (bez ohledu na délku pobytu)

RYBAŘENÍ NA ZVORNICKÉM JEZEŘE


Na přehradě se chytá z lodí. Od chaty se chytat nedá - teče tam hlavní proud a je tam asi 180m hlubaňa... =(

         Ale to vůbec nevadí... ráno si přivstanete a jedete obchytávat velikánská "pole" vodních rostlin, ve kterých bydlí malé rybky a kolem kterých brousí dravci. Anebo vyrazíte večer a chytáte dokud nepadnete a přes den pospáváte na další noční lovy. V přehradě výrazně kolísá voda (i několikrát denně)  metr nahoru dolů. Když jsou výkyvy hodně výrazné dělá to klidně i dva metry hladiny. Kolísání lze "vychytat" pomocí aplikace stažené do telefonu nebo online na stránkách vodohospodářů. Tam jsou průběžně zveřejňovány stavy průtoků/pouštění vody z horní přehrady.

          Od chaty se dá jezdit od lodí hóooodně vysoko proti proudu řekou nad přehradu na asi 10km úsek s vodou zklidněnou přehradou anebo až k místům, kde užijete lipanový mušák a lehkou pstruhovou vláčku.

          V přehradě lze chytat dravce: Štiku, Sumce, Bolena, Okouna, Candáta anebo nedravce: ''bílou rybu'' a Kapra (a ano, jsou tam i opravdu veliké kusy). V úseku nad přehradou totéž jako v přehradě a zároveň i ryby pstruhového pásma. Od místa kde je řeka v původním chaosu neovlivněná nádrží se chytá jako na pstruhové vodě s výskytem Parmy. A že tam jsou Parmy hovadské... Jinak klasika - Ostroretka, obecňák, Lipan a Hlavatka plus všudypřítomný Sumec a Štika. Pod přehradou jsou pěkné úseky na muškaření z vody broděním. A není to tak o hubu jako mezi přehradami.

          Hlavatku lze cíleně chytat od Listopadu do konce Února. Pokud se uděje velká voda jezdí se na Hlavatku na přítok.

          Mezi přehradami je asi 100km řeky... Nehrozí tedy ani náhodou, že byste nenašli pro sebe pěkná místa anebo že by Vás voda znudila. Počítejte ale s potřebou o něco bytelnějšího náčiní než u nás - všechno je tam xy krát větší, proudnější, vodnatější, širší... prostě je to tam pěkné =)

         Obecně je třeba říci, že pokud budete chtít obeznat revír budete jezdit a jezdit a jezdit (loď/auto) a budete jen chytat a chrnět.

          K dispozici je průvodce - machr na Parmy a člověk Hlavatek znalý. Řeku má v malíčku, narodil se na břehu a celý život žije rybařením. Zároveň je na přehradě, pod přehradou a kus nad ní i profesionální rybářskou stráží. Tento týpek pro vás může zařídit na revíru funkční nástrahy od mušek po těžké nástarahy (pokud byste měli zájem - je třeba nástrahy objednat a zaplatit předem). Pokud byste chtěli přijet na Hlavatku - vůbec neuvažujte, že byste si nástrahy neobjednali... Chytá se jen na tři typy nástrah v různých velikostech, barvách, odstínech a hmotnostech v závislosti na stavu vody v řece. Nástrahy jsou vyráběny ručně machry, kteří Hlavatku sami leta chytají a nástrahy vyrábějí odpradávna. O chytání Hlavatky na těchto revírech napíší později extra psaní.

PRO NERYBÁŘE

           Na Zvornickém Ježeře (tak přehradě říkají místní) je hezky. Čistý vzduch, hezké výhledy, pohoda džez. Od chaty můžete jezdit na celodenní výlety lodí proti proudu řeky. Pokud pojedete na pontonu po cestě se semtam zastavíte na pivko a dlabanec. Pokud pojedete lodí dojedete až k peřejnatým úsekům.

           O prázdninách je pod přehradou pořádáno tzv. Zvornické léto - muzika, trhy, tancovačky... srandy kopec.

           Anebo prostě jen dojedete, vyvalíte se do lehátka a budete pospávat, číst, odpočívat na čerstvém vzduchu. Na výlety se dá jezdit po okolí autem. Celkem pěkný je Visegrád, můžete se jet podívat do Srebrenice a tak vůbec - pokud chcete v širším okolí lze pohledat všechno možné i nemožné. Pro sportovně založené osoby je možnost courání po kopcích anebo třeba sjezd řeky (odvezou vás proti proudu a sjedete po proudu).

            V peci si můžete obden ugrilovat čuníka, jehně, kůzle - vše v prvotřídní kvalitě a na nechemickém žrádle vykrmené anebo na horské trávě vypasené.

            V létní sezóně až dlouho do podzimu je k dostání za pár šprdlíků superchutná zelenina a ovoce - opět zcela bez chemie.

            Podél silnice a cest ze skal teče pramenitá voda. Je tam pěkně =)